Правити

Часник


Часник – один з найпопулярніших смакових інгредієнтів в європейських і азіатських кухнях. Він використовується в супах, основних блюдах, соусах, закусках, на ньому наполягають масло і оцет, він навіть може виступати в якості основного інгредієнта в ряді страв.

Не весь часник однаково ядрений – його аромат може бути більш-менш сильним в залежності від сорту, віку і конкретного типу обробки часнику.

Будь-який чосник, за винятком зовсім молоденького з м’якою шкіркою, потрібно чистити. Щоб розділіті головку на зубчики, загортаємо ее в серветки и натіскаємо двома руками зверху. Зубчики просто відваляться від корінця. Далі чистимо Самі зубчики. Це можна сделать старим дідівськім способом – с помощью Гостра овочевих ножа. А ще зубчик можна покласти на дошку и прідавіті плазом ножем (як варіант – вдаріті кулаком) – шкірка легко зніметься, и вам залишилось тільки зрізаті кореневої кінчік.

Якщо часник зберігався в теплі або справа рухається до весни, він може пускати паростки. Їх варто видаляти для кращого смаку.

Якщо рецепт вимагає додавання розчавлених зубчиків – кладемо зубчик на дошку і Придавлюємо плазом ножем.

Якщо вам потрібен подрібнений часник, то тут є три шляхи. Перший і найпростіший – давилка для часнику. Але особисто я його не люблю – надто багато відходів виходить. Другий спосіб – дрібна терка. І третій – рубка ножем (спочатку тиснемо зубчик, а потім рубаємо кухарським ножем гойдаючими рухами). Ну і якщо вам потрібно наробити багато часнику відразу – діставайте комбайн.

Для отримання часниковою пасти озброюємось кам’яної ступкою з товкачиком. В такому випадку до часнику краще додати трохи солі – вона діє як абразив і допомагає швидше і краще розтерти часник.

Запікати часник дуже просто. Беремо неочищені головки, зрізаємо самі верхівки зубчиків (так потім буде простіше видавити готовий часник з оболонки), кладемо в вогнетривку форму з високими бортиками і відправляємо в розігріту до 175-180 градусів духовку. Печемо до м’якості, близько 35-40 хвилин. Як варіант, можна покласти головки на соляну подушку. За рахунок того, що сіль добре утримує тепло, часник пропечеться швидше і рівномірніше.

Як варіант, ви можете запекти очищені зубчики. Для цього збризніть їх оливковою олією і запечатав в конверт з пергаменту (приклад конверта можна побачити тут). Час і температура будуть такими ж, як і для цілих головок.
0

Автор: FoodGuide0 Comments

No Comment.