Правити

Яка обробна дошка краще?


Яка обробна дошка краще: з дерева, бамбука, пластику або скла? Як зібрати хороший комплект дощок і правильно за ними доглядати? Відразу дамо коротку відповідь:

У вас повинна бути одна обробна дошка з пластику або дерева для сирого м’яса і риби і ще одна – для всього іншого (найкраще дерев’яна).

Це мінімальний базовий набір, який можна доповнити дошками різних розмірів, а також красивою сервировочной дошкою. А тепер давайте розглянемо кожен тип обробної дошки докладніше і дізнаємося поради щодо вибору.

Варіант 1. Дерев’яна дошка

Насправді, краще дерев’яних обробних дощок ще нічого не придумали. Але у них є свої недоліки, а також вимоги по догляду.

Плюси: Довговічність, екологічність, гарний зовнішній вигляд, можливість використання для подачі страв (наприклад, сиру), стійкість на столі. Зрештою, саме на гладкій дерев’яній поверхні працювати з продуктами найприємніше. Крім того, дерев’яні дошки, особливо з м’яких порід (сосни, берези), дозволяють довше зберігати ножі гострими. Тим, хто користується дорогими професійними ножами, без дерев’яних дощок не обійтися.

Мінуси: Висока ціна, велика вага, необхідність правильного і своєчасного догляду, неможливість миття в посудомийній машині, нетерпимість до тривалого контакту з водою. Часто дерев’яних дошках приписують такі недоліки як вбирання запахів, соків овочів і фруктів, крові від м’яса, а також властивість накопичувати бактерії в порах деревини. Так, дерев’яні дошки дійсно можуть вбирати запахи і соки продуктів, але тільки якщо вони нічим не оброблені. Доглянуті дошки, просочені мінеральним маслом, нічого не вбирають і легко миються. Що стосується накопичення бактерій, то і тут небезпека сильно перебільшена. Верхній міліметровий шар дощок (і старих, і нових) має виражені антисептичні властивості, завдяки яким бактерії не виживають. Бактерії потрапили в більш глибокі шари дерева не передаються на продукти і також з часом гинуть (див. За посиланням).

Варіант 2. Бамбукова дошка

Бамбукові дошки майже так само хороші, як і дерев’яні, а за деякими пунктами навіть кращі за них.

Плюси: Бамбукові дошки екологічні і довговічні, вони більш легкі, міцні і вологостійкі, ніж дерев’яні дошки, менше дряпаються. Крім того, їх майже не потрібно змащувати маслом.

Мінуси: Бамбукові дошки твердіше, ніж дерев’яні, майже на 20%, а тому туплять ножі швидше. Багатьом бамбукові дошки не подобаються просто тактильно.

Варіант 3. Пластикова дошка

Пластикові дошки, на наш погляд, обов’язково повинні бути в господарстві. Найкраще використовувати їх для оброблення сирих продуктів: м’яса, риби, птиці.

Плюси: невисока ціна, легка вага, різноманітність кольорів і форм, вологостійкість, гігієнічність, можливість миття в посудомийній машині. Пластик не вбирає запахи і не тупить ножі.

Мінуси: не можна ставити гаряче, не можна використовувати як блюдо сервіровки або піднос, швидко покривається подряпинами, не стійка при різанні, виглядає дуже просто. Тонкі дошки з часом деформуються, складно знайти пластикову дошку великого розміру. Якісні і довговічні пластикові дошки коштують дорого.
0

Автор: FoodGuide0 Comments

No Comment.